BIR AVUC KUM

Download Bir Avuc Kum ebook PDF or Read Online books in PDF, EPUB, and Mobi Format. Click Download or Read Online button to BIR AVUC KUM book pdf for free now.

Boyali Kus

Author : DOGAN ÜLKEKUL
ISBN : 1477140654
Genre : Fiction
File Size : 71.71 MB
Format : PDF
Download : 319
Read : 695

BOYALI KUŞ Afrika’nın ormanlık bir bölgesine düştü bir gün. Uzaydan gelen bir uzay aracı dediler. Belki de devāsa bir Anka Kuşu’ydu. Sırrını çözemediler ama ona Boyalı Kuş adını verdiler. Sadece Dunga, Zulu kabilesinin büyücüsü, herkesi uyardı. Yaklaşmayın ona, hepinize felaket getirecektir o dedi. Kimse dinlemedi. Sadece Aydın korkmadı ondan. Uçak ve Uzay Mühendisi idi. Bu işin sırrını çözmek ona düşmüştü. Ruth da ona katıldı sonradan. Hem teknik bilgisiyle ve hem de ona āşık olarak. KonTon Uzay ve Uçak Sanayii, Boyalı Kuş’tan alınan ilhamla yeni bir proje başlattı ve dünyada ilk kez, bütün gezeğenlere gidip gelebilen, zamanı geriye çeviren ve binlerce ışık yılını birkaç saate indiren hızıyla Einştayn’ı haklı çıkaran bir dizaynla, uzay gemisini üretti. Bu arada devreye Clam girmişti. Clam bir yandan Ruth’a aşık, diğer yandan Aydın’a düşmandı. Akla hayale gelmeyen nedenlerden dolayı ise Ruth’la Clam bir çeşit akraba oluyorlardı. Clam’in anne ve babası ise, Paltirosti Gezeğeninin yerlileriydi. Ve Clam’in tek görevi vardı, Boyalı Kuş’u yoketmek. Sonunda Aydın’ın kararına kaldı her şey. Ya Boyalı Kuş’u yere düşürüp yokedecek, ya da binlerce, onbinlerce insanın ölümüne razı olacaktı. Aydın insanları kurtarmayı yeğledi. Boyalı Kuş yere çarpıp parçalandığında, Clam de hayatını yitirmiş, bu dünyayı terketmişti. Aydın ve Ruth insanlığın kurtuluşuna katkıda bulunurlarken, ayni zamanda hayat yolundaki beraberliklerine başlamışlardı. Dunga’nın kehaneti doğru mu çıkmıştı? Boyalı Kuş tekrar gelecek miydi? Yıllar sonra gelip de Dunga Aydın’dan ne isteyecekti. Bu soruyu soran Ruth’a Aydın ne demişti? Hepsini Boyalı Kuş’ta bulacaksınız.
Category: Fiction

T Rkmen At Ve At L

Author : Ali Abbas Çınar
ISBN : 9759581116
Genre : Turkoman horse
File Size : 59.89 MB
Format : PDF, ePub, Mobi
Download : 755
Read : 273

Category: Turkoman horse

Yayinlari

Author : Ankara Üniversitesi. Ziraat Fakültesi
ISBN : UCAL:B2889118
Genre :
File Size : 89.62 MB
Format : PDF, ePub
Download : 293
Read : 796

Category:

Archivum Ottomanicum

Author :
ISBN : UOM:39015048631660
Genre : Turkish philology
File Size : 21.78 MB
Format : PDF, Mobi
Download : 528
Read : 425

Category: Turkish philology

Diccionario Maya Mopan Espanol Ingles

Author : Charles A Hofling
ISBN : 9781607819783
Genre : Foreign Language Study
File Size : 87.42 MB
Format : PDF, ePub, Docs
Download : 489
Read : 554

A highly valuable dictionary of the Mopan (Mayan) language, providing introductory grammatical description, as well as parts of speech, examples, cross-references, variant forms, homophones, and indexes....
Category: Foreign Language Study

The Least You Should Know About Vocabulary Building Word Roots

Author : Carol Friend
ISBN : 9781285430454
Genre : Education
File Size : 66.31 MB
Format : PDF, Kindle
Download : 258
Read : 492

By drawing on words that readers already understand, THE LEAST YOU SHOULD KNOW ABOUT VOCABULARY BUILDING: WORD ROOTS teaches vocabulary in a straightforward way that requires minimal time and effort. This book avoids rote memorization techniques and instead highlights the meaningful units within words, enabling readers to expand their vocabularies quickly and learn a reliable system for recognizing and retaining vocabulary. An intuitive design and alphabetical organization make the book an easy-to-use reference tool. Important Notice: Media content referenced within the product description or the product text may not be available in the ebook version.
Category: Education

Gallipoli 1915

Author : Haluk Oral
ISBN : STANFORD:36105130564938
Genre : History
File Size : 71.40 MB
Format : PDF, ePub
Download : 850
Read : 438

Category: History